Facebook YouTube Newsletter
tel. 605 735 873

Czy trzymam kopię zapasową zdjęć? Co jeśli zgubisz swoje zdjęcia?

 

Cześć, nazywam się Paweł Tomalka, zajmuje się wykonywaniem fotografii reklamowej wnętrz oraz architektury. W jednym z poprzednich filmów mówiłem, że po zakończeniu zlecenia otrzymujesz ode mnie zdjęcia nagrane na płycie DVD lub do pobrania na maila.

 

Co w przypadku kiedy je zgubisz? Z doświadczenia wiem, że Klienci czasami przypadkowo usuną zdjęcia lub pilnie ich potrzebują ale akurat w tym momencie nie mogą znaleźć płyty z nagranymi plikami.

Dlatego na wszelki wypadek zawsze trzymam kopię zdjęć na własnym komputerze. Nawet jeżeli minie kilka lat od zrobienia zdjęć, możesz się ze mną skontaktować a ja wykonam dla Ciebie ich kopię. Natomiast nie jest to usługa darmowa, kosztuje symboliczne 40zł. Może teraz pomyślisz, hej, dlaczego tak drogo – przecież nagranie płyty to koszt kilku złotych. Owszem, nagranie płyty to tylko kilkanaście minut pracy, jednak gdybym robił to za darmo – klienci częściej gubiliby zdjęcia. Świadomość, że nowa kopia zdjęć będzie dodatkowym kosztem – sprawia, że przywiązuje się większą uwagę do tego aby ich nie zgubić zdjęć.

Tak więc nie robię tego nikomu na złość ani by specjalnie na kimś zarobić. Chociaż jak pewnie się domyślasz trzymanie kopii zdjęć wymaga ode mnie posiadania dodatkowych dysków, co wiąże się z pewnymi wydatkami.

 

Tak więc kiedy otrzymasz ode mnie zdjęcia zapisz je w bezpiecznym miejscu i staraj się ich nie zgubić. Gdyby natomiast zaszła taka potrzeba, możesz być spokojny – Twoje zdjęcia są w bezpiecznym miejscu. Zachęcam Cię również do obejrzenia moich pozostałych filmów na stronie pokazlepiej.pl – staram się tam odpowiedzieć na inne często zadawane przez Klientów pytania.

Kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@pokazlepiej.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

 

Nazywam się Paweł Tomalka. Działam na terenie całego kraju. Wystawiam FV 23%. Jestem Certyfikowanym Fotografem Google StreetView.
Zapraszam Cię do współpracy.

{"slides_column":"2","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}
Przeczytaj opinie klientów
Paweł Tomalka

Prowadzisz własną firmę?

Zapraszam Cię na mojego bloga
z poradami dla przedsiębiorców

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin strony | Polityka prywatności