Facebook YouTube Newsletter
tel. 605 735 873

Fotografia wnętrz oraz architektury – czym wyróżnia się dobry fotograf?

 

Cześć, nazywam się Paweł Tomalka, zajmuje się wykonywaniem fotografii reklamowej wnętrz oraz architektury. W tym filmie chciałbym pokazać czym moim zdaniem wyróżnia się profesjonalny fotograf i dlaczego warto skorzystać z mojej oferty:

  1. Po pierwsze mam spore doświadczenie – fotografowałem, domy, firmy, mieszkania na wynajem. Robiłem zdjęcia bardzo ekskluzywnych posiadłości ale nie też mam problemu np. z sfotografowaniem kabin sanitarnych – dla mnie to taka sama praca – w obu przypadkach staram zachować najwyższy profesjonalizm. Zachęcam Cię do obejrzenia mojego portfolio.
  2. Po drugie staram się być przygotowany na każdą sytuację. W ciasnych hotelowych łazienkach niezbędny jest obiektyw o bardzo szerokim kącie widzenia. W innym miejscu aby wykonać poprawnie naświetlone zdjęcie trzeba doświetlić je nawet kilkoma lampami błyskowymi jednocześnie. Profesjonalny sprzęt to rzecz oczywista ale liczą się również detale. Dlatego zawsze noszę ze sobą miotłę, szmatkę oraz wodę do mycia. Przed sesją zdjęciową oglądam obiekt i jeśli tylko mogę, staram się odpowiednio przygotować. Na przykład wytrzeć parapety lub pozamiatać. Innym bardzo przydatnym gadżetem w moim ekwipunku są laczki na nogi, które zakładam jeśli robię zdjęcia np. w eleganckim domu – wchodząc w butach mógłbym narobić niepotrzebnego bałaganu.
  3. Po trzecie, przed sesją lubię chwilę porozmawiać, dowiedzieć się czegoś o firmie, poznać Twoje oczekiwania. Stosuje się do zasady “Klient nasz Pan”. Nie obrażę się za jakieś uwagi, przed sesją lub nawet po oddaniu zdjęć. Staram się zawsze doradzić i zaproponować korzystne rozwiązanie. Jedna z moich klientek pokazała mi kiedyś zdjęcie na jakim mam się wzorować, wykonane przez innego fotografa. Dlaczego chciała powtórzyć to zdjęcie? Ponieważ bardzo podobał się jej kadr i sposób zrobienia zdjęcia ale wcześniejszy fotograf oddał jej tylko czarno białe zdjęcie, ponieważ uznał, że tak wygląda najlepiej. Klientka nie mogła się doprosić tego samego zdjęcia w kolorowej wersji. Dziwna sytuacja bo przecież każdy aparat robi zdjęcia w kolorze, efekt czarno biały uzyskuje się w obróbce komputerowej. A więc fotograf miał zdjęcie w kolorze ale nie chciał go oddać. Sytuacja dość kuriozalna ale niestety prawdziwa. Wiem, że wielu fotografów obraża się za jakiekolwiek uwagi i na siłę forsują swoją jedyną słuszną wizję. Ja do takich fotografów nie należę.
  4. Po czwarte jestem fotografem na pełen etat, to moje jedyne źródło utrzymania – dlatego też mam czas by umówić się na sesję zdjęciową w dogodnym dla Ciebie terminie oraz mogę dojechać do zlecenia na terenie całego kraju. Jestem też otwarty na dłuższą współpracę z firmami.
  5. Po piąte i najważniejsze, zdjęcie musi na siebie zarabiać – prezentować dany obiekt w możliwie najbardziej atrakcyjny sposób. Szukam kadrów, które wyeksponują zalety, przekażą klimat danego miejsca oraz zaciekawią odbiorcę.
  • W przypadku eleganckiej restauracji chcę pokazać jej przytulne wnętrze, tak aby Klient miał ochotę przyjść i nie tylko coś zjeść ale również rozgościć się, zrelaksować i spędzić mile czas. Dlatego w takiej sytuacji stosuje mniejszą głębię ostrości, dzięki czemu widok staje bardziej plastyczny lubię też w takich miejscach odrobinę ocieplić kolory zdjęcia i dodać więcej kontrastu oraz winietę.
  • Natomiast fotografując mieszkanie na wynajem, zdjęcia mają wyglądać naturalnie i czysto, Klient widząc nadmierną obróbkę może nabrać podejrzeń czy dany obiekt faktycznie tak wygląda czy to tylko komputerowe efekty. Dlatego warto aby całe zdjęcie było ostre i czytelne. Dodatkowo staram się pokazać również funkcjonalności oraz zalety tego konkretnego budynku. Przed zrobieniem zdjęcia szukam rzeczy, które warto wyeksponować, np. w łazience uchylić szafkę i pokazać automat do prania a na grzejniku wywiesić czyste ręczniki do ciała. W kuchni warto pokazać przybory kuchenne i urządzenia AGD, które mogą przydać się osobie wynajmującej. Fotografując tą sypialnię zrobiłem dwie wersje takiego samego kadru – z otwartymi oraz z zasłoniętymi roletami okien – by gość wiedział o tym, że może w środku dnia przyjść, położyć się, zasłonić okna i odpocząć w komfortowych warunkach. Warto też zrobić zdjęcie nie tylko wnętrza ale też okolicy budynku, parkingu lub widoku zza okien by zaprezentować atrakcyjne miejsca w pobliżu.
  • Bardzo często wykonuję zdjęcia domów oraz obiektów przemysłowych, by zaprezentować w nich produkty takie jak okna, bramy, drzwi, rolety. Staram się szukać ciekawych kadrów. Czasami podczas sesji kładę się na trawniku, wchodzę między krzaki lub ustawiam aparat w innym nietypowym miejscu. Staram się wykorzystać otaczającą roślinność, pojazdy – a czasami również zwierzęta. Chcę aby poza standardowymi zdjęciami pokazać obiekt z innej ciekawszej perspektywy. A może warto poczekać kilka godzin i zrobić też zdjęcia nocą?

 

Dzięki za obejrzenie filmu, mam nadzieję, że zainteresowałem Cię moją ofertą. Zachęcam do obejrzenia mojego portfolio na stronie pokazlepiej.pl oraz do zapoznania się z pozostałymi filmami. Dowiesz się w nich wszystkiego na temat zdjęć reklamowych i sprawdzisz jak policzyć koszt sesji zdjęciowej.

Kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@pokazlepiej.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

 

Nazywam się Paweł Tomalka. Działam na terenie całego kraju. Wystawiam FV 23%. Jestem Certyfikowanym Fotografem Google StreetView.
Zapraszam Cię do współpracy.

{"slides_column":"2","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}
Przeczytaj opinie klientów
Paweł Tomalka

Prowadzisz własną firmę?

Zapraszam Cię na mojego bloga
z poradami dla przedsiębiorców

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin strony | Polityka prywatności