Facebook YouTube Newsletter
tel. 605 735 873

Jak zamówić zdjęcia wnętrza? Jak wygląda realizacja krok po kroku?

 

Cześć, nazywam się Paweł Tomalka, zajmuje się wykonywaniem fotografii reklamowej wnętrz oraz architektury. Chcesz wykonać sesję zdjęciową domu, mieszkania, firmy lub obiektu przemysłowego? Zobacz jak krok po kroku będzie wyglądać realizacja zdjęć:

  1. Nawiązujemy kontakt.

Klienci podczas pierwszego kontaktu chcą się zwykle dowiedzieć, jaki będzie całkowity koszt wykonania zdjęć. Wyceny możesz dokonać sam, wystarczy, że wejdziesz na moją stronę pokazlepiej.pl w zakładkę cennik – jest tam tabelka do pobrania oraz film w którym tłumaczę jak z niej skorzystać.

Jeżeli potrzebujesz pomocy – zadzwoń lub napisz do mnie maila.

 

  1. Umawiamy się na sesję xxx

Gdy już wszystko mamy uzgodnione czas umówić się na sesję zdjęciową. Pogoda może mieć duży wpływ na wygląd zdjęć. Staram się umawiać, tak aby nie robić zdjęć pod słońce. Więc kiedy mamy taką możliwość, warto również wybrać odpowiednią porę dnia. Niektóre obiekty takie jak restauracje warto fotografować o zachodzie lub w nocy. Na temat wyboru pogody oraz pory dnia nagrałem osobny film – zachęcam Cię do jego obejrzenia, jest na mojej stronie w zakładce najczęściej zadawane pytania.

Dzień przed zaplanowanym terminem potwierdzamy realizację zdjęć. Przed sesją dobrze jest odpowiednio przygotować obiekt, kilka przydatnych wskazówek znajdziesz w osobnym filmie pt. “Jak przygotować wnętrze oraz otoczenie do sesji zdjęciowej?”

 

  1. Ustalamy termin finalizacji oraz sposób rozliczenia

Jeżeli wiemy już jaka będzie wartość zlecenia oraz znamy datę sesji zdjęciowej – to możemy ustalić termin w którym zdjęcia będą gotowe do podglądu i akceptacji. W przypadku niedużych sesji do 40 zdjęć obróbka trwa zwykle około 1-2 tygodni. Jeśli chodzi o rozliczenie kosztów – w przypadku zleceń wartości poniżej 1500zl netto – rozliczamy się dopiero po wykonaniu zdjęć oraz ich akceptacji, czyli na samym końcu. Jeśli natomiast wartość zdjęć przekracza kwotę 1500zl netto, wtedy ustalamy zaliczkę w wysokości 30% wartości realizacji. Płatną w dniu sesji zdjęciowej oraz 70% po akceptacji zdjęć podglądowych.

 

  1. Sesja zdjęciowa

Zanim zacznę wykonywać zdjęcia robię obchód po całym budynku, wtedy jest też czas na ostatnie poprawki. Czasami firmy zlecają mi wykonanie zdjęć ich produktów zamontowanych u ich klientów – jeżeli jest taka sytuacja, właściciel fotografowanego obiektu powinien być uprzedzony o zdjęciach oraz wyrazić zgodę. Tak abym ja nie miał w trakcie wykonywania zdjęć problemów np. z ochroną budynku.

W trakcie sesji zdjęciowej proszę o schowanie się wszystkich osób, które nie chcą być widoczne na zdjęciach. Jeżeli chcemy wykonać sesje z ludźmi – musimy mieć ich zgody na zdjęcia lub w przeciwnym wypadku zamazać im twarze. Nagrałem osobny film na temat fotografowania ludzi – znajdziesz go na mojej stronie razem z przykładowym wzorem zgody na takie zdjęcia.

 

  1. Przygotowanie zdjęć, poprawki oraz akceptacja

Jak już mówiłem, przed sesją ustalamy termin w którym zobowiązuje się do przygotowania zdjęć podglądowych. Zwykle trwa to około 1-2 tygodni, możliwe też, że uda mi się przygotować zdjęcia szybciej – przed terminem. Na tym etapie jest też czas na ostatnie korekty. Jeżeli chcesz zmienić odrobinę kolorystykę zdjęć lub masz jakieś inne uwagi – chętnie wprowadzę poprawki gratis. Jednak rzadko się to zdarza, zwykle klientom podoba się moja wersja zdjęć.

 

  1. Oddanie gotowych zdjęć

Po akceptacji Klient otrzymuje zdjęcia w dwóch formatach plików graficznych – małym przeznaczonym do internetu oraz dużym formacie do druku. Pliki oddaję w wygodny dla Ciebie sposób – wysyłam na płycie DVD lub umieszczam do pobrania na serwerze. Zdjęcia stają się Twoją własnością i możesz je wykorzystywać w dowolnym celu oraz bez ograniczeń licencji czasowych.

 

Wiesz już jak wygląda realizacja zdjęć, jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz nawiązać stałą współpracę – skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo. Zapraszam też do obejrzenia pozostałych filmów na stronie pokazlepiej.pl – staram się w nich wytłumaczyć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania moich klientów.

Kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@pokazlepiej.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

 

Nazywam się Paweł Tomalka. Działam na terenie całego kraju. Wystawiam FV 23%. Jestem Certyfikowanym Fotografem Google StreetView.
Zapraszam Cię do współpracy.

{"slides_column":"2","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}
Przeczytaj opinie klientów
Paweł Tomalka

Prowadzisz własną firmę?

Zapraszam Cię na mojego bloga
z poradami dla przedsiębiorców

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin strony | Polityka prywatności