Facebook YouTube Newsletter
tel. 605 735 873

W jakim formacie oddaję gotowe zdjęcia wnętrza oraz architektury?

Cześć, nazywam się Paweł Tomalka, zajmuje się wykonywaniem fotografii reklamowej wnętrz oraz architektury. Zdjęcia mogą mieć różne zastosowania, dlatego pliki które oddaję są przygotowane w odpowiednim formacie. Zazwyczaj jest to mały format do zastosowania w internecie oraz duży format do druku.

 

Wielkość jednego zdjęcia może wynosić mniej niż pół megabajta lub nawet 40 megabajtów czyli aż 80 razy więcej. Żeby to lepiej zobrazować na jednej płycie DVD możemy nagrać  Oczywiście im większe zdjęcie tym lepsza jego jakość – ponieważ obraz zawiera więcej pikseli, można je przybliżyć, zastosować w projekcie graficznym i nadal mieć doskonałą jakość. Dlatego zdjęcia do druku oddaję w najwyższej rozdzielczości jaką otrzymuję z mojego aparatu.

 

Natomiast najwyższa rozdzielczość nie zawsze jest wskazana. Na przykład wrzucając bardzo duże zdjęcie na stronę internetową spowoduje to długi czas ładowania zdjęcia. Czyli spowolni działanie całej strony, może to mieć negatywny wpływ nie tylko na wygodę przeglądania ale również na to czy strona jest wyświetlana na wysokich pozycjach w przeglądarce Google. To już bardzo poważny problem.

 

Dobrze, co jeśli zdjęcia mają być umieszczone na facebooku? Tutaj również lepiej jest zastosować mniejszy format pliku ponieważ gdy wrzucimy zdjęcia w bardzo dużej rozdzielczości, zostaną one automatycznie skompresowane przez facebooka i utracą bardzo dużo na jakości.

Efekt będzie taki, że wrzucając duże zdjęcie na facebooka otrzymamy gorszą jakość niż gdybyśmy umieścili to samo zdjęcie w dostosowanym mniejszym formacie.

 

Podsumowująć, mój Klient otrzymuje zdjęcia w dwóch folderach. Folder do druku oraz do internetu. W każdym z nich jest tyle samo plików, ponumerowanych w identyczny sposób. Jednak różnią się one rozdzielczością. Do wszelkich zastosowań w internecie lepiej brać zdjęcia z folderu

 

Dodatkowo na zdjęciach mogę nałożyć znak wodny z logo Twojej firmy aby zabezpieczyć je przed skopiowaniem. Wykonuję to zupełnie gratis. Nie jest to natomiast metoda która w 100% zabezpieczy zdjęcie przed kradzieżą – jeżeli interesuje Cię ten temat, zachęcam do obejrzenia osobnego filmu na ten temat – znajdziesz go na mojej stronie w zakładce najczęściej zadawane pytania.

Kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@pokazlepiej.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

 

Nazywam się Paweł Tomalka. Działam na terenie całego kraju. Wystawiam FV 23%. Jestem Certyfikowanym Fotografem Google StreetView.
Zapraszam Cię do współpracy.

{"slides_column":"2","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}
Przeczytaj opinie klientów
Paweł Tomalka

Prowadzisz własną firmę?

Zapraszam Cię na mojego bloga
z poradami dla przedsiębiorców

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin strony | Polityka prywatności