Facebook YouTube Newsletter
tel. 605 735 873

Retusz zdjęć wnętrz oraz architektury – ile kosztuje? co można poprawić?

 

Cześć, nazywam się Paweł Tomalka, zajmuje się wykonywaniem fotografii reklamowej wnętrz oraz architektury. Kiedy wykonuję zdjęcia są one oczywiście poddawane standardowej obróbce – poprawiam kolory, kadrowanie, ekspozycję, ostrość i tym podobne rzeczy. W 90% przypadków na tym kończy się moja praca i klient jest zadowolony. Co jednak kiedy zdjęcia wymagają zaawansowanej obróbki?

Aby to lepiej wytłumaczyć zobaczcie ten prosty przykład.

Apartamenty

 

Są to zdjęcia mieszkania na wynajem w Krynicy Zdrój, wszystkie zdjęcie zrobione wewnątrz wyszły naturalnie bardzo ładnie, nie musiałem wykonywać w nich zaawansowanego retuszu.

 

Natomiast zrobiłem też zdjęcie tego budynku z zewnątrz – na budynku znajdował się mało ciekawy baner, który psuł estetykę zdjęcia. Aby go usunąć musiałem sklonować inny balkon oraz odpowiednio go przekształcić aby retusz nie rzucał się w oczy.

 

Tak więc kiedy fotografowany obiekt ma wady, na które ja nie mam wpływu podczas robienia zdjęć, może być potrzebna dodatkowa korekta. Czasami trzeba coś usunąć lub dodać, jeżeli problem występuje na kilku zdjęciach, zwykle wykonują taką korektę gratis.

 

Natomiast jeżeli robię kilkanaście zdjęć obiektu i na każdym z nich jest potrzebna zaawansowana korekta – wtedy wykonuję retusz za dodatkową niewielką opłatą.

 

Na przykład spójrzcie na zdjęcia tego hotelu.

Niestety przed sesją była wichura i urwała się jedna z literek napisu HOTEL na dachu budynku.

Wykonałem kilka podobnych zdjęć na których widać tą wadę. Zaproponowałem klientowi, że może wybrać sobie trzy ujęcia na których wykonam taką korektę gratis. Natomiast pozostałe zdjęcia otrzyma ode mnie bez korekty – lub może zapłacić kilkadziesiąt złotych za zretuszowanie wszystkich zdjęć na których widać tą wadę.

 

W takim przypadku liczę zwykle stawkę godzinową 40zł/h netto – W przypadku tego hotelu dodanie literki do napisu baneru na kilku zdjęciach zajmie mi około godzinę czasu.

 

Okej, wiesz już czym różni się standardowa obróbka zdjęć od zaawansowanego retuszu. Jeżeli interesuje Cię cennik zdjęć reklamowych zapraszam na moją stronę pokazlepiej.pl do zakładki najczesciej zadawane pytania. Znajdziesz tam nie tylko cennik ale również odpowiedzi na inne, często zadawane pytania.

Kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@pokazlepiej.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

 

Nazywam się Paweł Tomalka. Działam na terenie całego kraju. Wystawiam FV 23%. Jestem Certyfikowanym Fotografem Google StreetView.
Zapraszam Cię do współpracy.

{"slides_column":"2","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}
Przeczytaj opinie klientów
Paweł Tomalka

Prowadzisz własną firmę?

Zapraszam Cię na mojego bloga
z poradami dla przedsiębiorców

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin strony | Polityka prywatności