Facebook YouTube Newsletter
tel. 605 735 873

Jaka pogoda i pora dnia do wykonywania zdjęć wnętrz oraz architektury?

 

Cześć, nazywam się Paweł Tomalka, zajmuje się wykonywaniem fotografii reklamowej wnętrz oraz architektury. Warunki pogodowe mają ogromny wpływ na wygląd zdjęć. Szczególnie kiedy fotografujemy obiekt z zewnątrz.

 

Dlatego wybór odpowiedniego terminu a nawet godziny zdjęć, jest ustalany indywidualnie do każdego zlecenia.

 

Ustalając termin zlecenia zawsze sugerujemy się prognozą pogody. Dodatkowo dzień przed realizacją potwierdzamy termin ponownie – to na wypadek gdyby prognoza gwałtownie się zmieniła.

 

Jeżeli szczególnie zależy nam na sfotografowaniu frontu budynku – wtedy wybieramy taką porę dnia aby nie robić zdjęć pod słońce.

 

Chmury na zdjęciu są ciekawą ozdobą. Niestety trudno nad nimi zapanować. W ciągu jednej godziny ich wygląd może się całkowicie zmienić lub niebo może stać się bezchmurne. Czasami w trakcie sesji widzę na niebie pojedynczą brzydką ciemną chmurę, wtedy staram się ją przeczekać. Zająć się czymś innym – np. wykonać inne zdjęcia budynku bez widocznego nieba.

 

W przypadku niektórych lokalizacji ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie zdjęć nocą lub o zachodzie słońca. Tuż przed zachodem, kolory nieba stają się bardziej pomarańczowe, następnie przechodzą w ciemnoniebieskie, granatowe aż wreszcie słońce całkowicie zachodzi. W tym krótkim okresie przejściowym między dniem a nocą – można wykonać wyjątkowo ciekawe zdjęcia.

Oto zdjęcie restauracji wykonane właśnie o tej porze, chłodno niebieskie kolory za oknem doskonale kontrastują z ciepłym i przytulnym wnętrzem lokalu.

Tak dla odmiany wyglądały zdjęcia tego miejsca po całkowitym zachodzie słońca. Różnica kilkudziesięciu minut a zdjęcia wyglądają inaczej – prawda?

 

Kiedy niebo jest już całkowicie zaciemnione, pojawiają się gwiazdy, przy odrobinie szczęścia jeśli będzie bezchmurnie, możemy uchwycić niesamowite widoki. Natomiast aby zdjęcia wyszły ciekawie, obiekt musi być dodatkowo oświetlony.

 

Na koniec tego filmu dodam, że nie należy wpadać w paranoję, nie da się dokładnie zaplanować pogody. Trzeba też potrafić wykorzystać zastane warunki i zdać się na odrobinę szczęścia. Niektóre firmy zlecają mi sesje kilku budynków jednego dnia. Wtedy staram się zaplanować zdjęcia w najbardziej optymalny sposób.

 

Na mojej stronie znajdziesz darmowy bonus – listę wskazówek “Jak przygotować obiekt do zdjęć” w formacie PDF do pobrania – z przykładami rzeczy do zrobienia, które warto sprawdzić w Twoim budynku. Zapraszam na moją stronę pokazlepiej.pl do zakładki najczesciej zadawane pytania.

 

Kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@pokazlepiej.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

 

Nazywam się Paweł Tomalka. Działam na terenie całego kraju. Wystawiam FV 23%. Jestem Certyfikowanym Fotografem Google StreetView.
Zapraszam Cię do współpracy.

{"slides_column":"2","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}
Przeczytaj opinie klientów
Paweł Tomalka

Prowadzisz własną firmę?

Zapraszam Cię na mojego bloga
z poradami dla przedsiębiorców

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin strony | Polityka prywatności