Facebook YouTube Newsletter
tel. 605 735 873

Jak sprawdzić czy ktoś ukradł Twoje zdjęcia?

 

Cześć, nazywam się Paweł Tomalka, zajmuje się wykonywaniem fotografii reklamowej wnętrz oraz architektury. W tym filmie pokażę w jaki sposób sprawdzić czy Twoje zdjęcia zostało skradzione – czyli skopiowane z Twojej strony i wykorzystane w internecie bez Twojej wiedzy.

Są na to dwa sposoby, jeden z nich jest zupełnie darmowy natomiast wymaga od nas sprawdzania każdego zdjęcia osobno.

Drugi sposób pozwala automatycznie sprawdzać nasze zdjęcia, jednak nie jest całkowicie bezpłatny.

 

Sposób pierwszy – z wykorzystaniem wyszukiwarki Google.

Bardzo mało ludzi wie o tym, że wyszukiwarka Google ma funkcję szukania nie tylko za pomocą słów ale też używając podobnej grafiki.

 

W tym celu otwieramy stronę https://www.google.pl/imghp lub jeśli jesteśmy leniwi – wchodzimy na stronę Google.pl – wpisujemy byle jakie słowo i klikamy Szukaj.

Pojawi się nam strona z wynikami, pod wyszukiwarką znajdziemy zakładkę Grafika.

Znajdujemy się teraz w wyszukiwarce grafiki google.

W polu wyszukiwarki znajdziemy teraz ikonkę aparatu, klikają w nią pojawią się dwie możliwości – wklejenie adresu obrazu oraz opcja prześlij obraz, wybieramy druga opcję – a nastepnie szukamy grafiki z dysku naszego komputera. Wybieramy ją i czekamy aż wyszukiwarka załaduje plik graficzny do systemu.

Kiedy strona będzie gotowa, powinniśmy otrzymać wyniki wyszukiwania oraz listę stron zawierających daną grafikę. Pojawią się też prawdopodobnie inne podobne kolorystycznie grafiki. Teraz z łatwością możemy zobaczyć na jakich stronach znajduje się nasze zdjęcie.

Niestety z góry uprzedzę, że aktualnie wyszukiwarka Google nie przeszukuje zdjęć umieszczonych na facebooku.

Nie oferuje również możliwości sprawdzania zdjęć masowo oraz automatycznie.

 

Drugi sposób nie jest całkowicie darmowy ale pozwala nam zautomatyzować cały proces. Już tłumaczę, jest to strona www.copytrack.com – aby z niej skorzystać należy zarejestrować konto. Po rejestracji, możemy za darmo wrzucić wszystkie nasze zdjęcia, które chcemy śledzić w internecie. Za używanie serwisu nie ponosimy żadnych kosztów, natomiast wrzucając zdjęcia do serwisu – udzielamy częściowej licencji na zdjęcia. W przypadku europy jest to 30% wartości zdjęcia. Jak to działa? Strona automatycznie i regularnie przeszukuje internet. Jeżeli znajdzie nasze zdjęcie – dostajemy stosowną informację i prośbę o weryfikację. Jeżeli okaże się, że zdjęcie zostało użyte bez naszej zgody – wtedy serwis copytrack kontaktuje się w naszym imieniu z osobą lub firmą, która dokonała wykroczenia oraz ustala warunki porozumienia. To bardzo ciekawa i moim zdaniem uczciwa opcja ponieważ bezpośrednio nie ponosimy kosztów, a w razie czego – otrzymujemy wsparcie.

 

Dziękuje za obejrzenie filmu, zapraszam na moją stronę pokazlepiej.pl – tam znapoznasz sie z moją ofertą oraz zobaczysz inne poradniki w których staram się odpowiadać na inne często zadawane przez Klientów pytania.

Kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@pokazlepiej.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

 

Nazywam się Paweł Tomalka. Działam na terenie całego kraju. Wystawiam FV 23%. Jestem Certyfikowanym Fotografem Google StreetView.
Zapraszam Cię do współpracy.

{"slides_column":"2","slides_scroll":"1","dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"2000","loop":"true","rtl":"false","speed":"1000","center_mode":"false"}
Przeczytaj opinie klientów
Paweł Tomalka

Prowadzisz własną firmę?

Zapraszam Cię na mojego bloga
z poradami dla przedsiębiorców

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin strony | Polityka prywatności